De ce se livrează separatorul fără capac?
Pentru că este destinat zonelor cu trafic auto, unde capacul din polietilenă al variantei standard nu poate fi folosit. Se comandă separat un capac carosabil cu ramă din fontă sau material compozit, cu diametru interior de 690 mm și exterior de 870 mm.
Ce trebuie executat pentru montajul într-o parcare?
Separatorul se acoperă cu capac cu ramă montat pe prelungire, încastrat într-o placă de beton armat corespunzătoare categoriei de drum. Placa trebuie să depășească perimetrul separatorului cu 20 cm și trebuie proiectată corect, pentru că ea preia sarcinile exterioare, nu rezervorul separatorului.
Ce capac se potrivește la acest separator?
Un capac carosabil cu ramă din fontă sau material compozit, cu diametru interior de 690 mm și diametru exterior de 870 mm — cotele prelungirii. Capacele sunt disponibile în catalogul Valrom. Compatibilitatea trebuie verificată înainte de comandă.