Vă informăm că în ziua de joi, 30 aprilie, echipa noastră efectuează inventarul anual, motiv pentru care nu vom putea prelua sau procesa comenzi în această zi. Toate comenzile vor fi preluate și procesate începând de luni, 4 mai. Pentru urgențe, ne puteți contacta la adresele de email disponibile pe website. Vă mulțumim pentru înțelegere și vă așteptăm cu drag!

RADOX Rezervor de acumulare Radox cu o serpentina 2000 litri cu izolatie model DOX BT1 2000

RADOX
9.305,94 RON
TVA inclus

 

PRODUS ACHIZITIONABIL PRIN S.E.A.P.

Click pentru detalii 
La comanda

Durata de livrare: 2 - 4 saptamani

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: DOXBT1.2000 Ai nevoie de ajutor? 0373.760.413
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)
Rezervor de acumulare, cu o serpentina, 2000 litri, Radox BT 1 

· Pufferele DOX BT, cu volum și dimensiuni compacte, sunt utilizate pentru acumularea, agentului termic produs de un boiler, în orice sistem de încălzire.
· Asigură modul optim de funcționare al boiler-ului, permițând funcționarea acestuia la puterea nominală chiar și atunci când sistemul de încălzire nu are nevoie de toată energia termică produsă.
· Căldura produsă este acumulată şi depozitată în puffer și poate fi folosită chiar și atunci când boiler-ul s-a răcit.
· Izolatie cu eficienta ridicata (DIN 4753-8): detasabila 100 mm, captuseala exterioara din PVC, RAL 9006;
· Rezervor apa: realizat din otel cu continut scazut de carbon S235JR;
· 1 Serpetina: Presiune de lucru: 16 bar; proba de presiune: 25 bar; Temperatura maxima: 110 grC;

· Conexiuni pentru senzori de temperatura, toate racordurile au filet interior, pozitionare racorduri la 180 grade.
· Dotari optionale: kit rezistenta electrica: rezistenta electrica + termostat cu protectie termica integrata (NU sunt incluse in pret, se achizitioneaza separat).

Specificatii:
· Capacitate: 2000 litri;
· Inaltime fara / cu izolatie: 2132 / 2182 mm;
· Diametru fara / cu izolatie: 1200 / 1400 mm;
· Boiler recomandat: 27-50 kw;
· Greutate fara / cu izolatie: 330 / 356 kg.
Vezi mai mult Informatii conformitate produs

Capacitate puffer (litri): 1000 - 3000 litri

Tip produs: Acumulare apa calda

Serpentine puffer (nr): 1 serpentina

Serpentine boiler (nr): 1 serpentina

Capacitate boiler (litri): 1000 - 3000 litri

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!