Durata de livrare: 24 - 72 ore
Filtrul VALSpring PVC pentru puturi de apă cu filet R8, având un diametru de 140 mm și o lungime de 5 metri, este soluția ideală pentru purificarea și filtrarea eficientă a apei. Fabricat de renumitul brand Valrom, acest produs se dovedește a fi indispensabil pentru sistemele de irigație, fântâni sau alte aplicații care necesită apă curată și de calitate superioară.
Construit din PVC de înaltă calitate, filtrul este proiectat să reziste la condiții variate de mediu, asigurându-se astfel o durabilitate crescută și o performanță constantă pe termen lung. Cu o fante de 1.0 mm, acesta permite o filtrare optimă, reținând impuritățile și sedimentele, astfel încât apa să rămână limpede și sigură pentru utilizare. Indiferent dacă este vorba despre alimentarea unei gospodării, a unui sistem agricol sau a unei aplicații industriale, acest filtru se integrează perfect în orice sistem de alimentare cu apă.
Instalarea filtrului VALSpring este simplă și rapidă, datorită filetului R8, care facilitează conectarea la diverse tipuri de conducte. În plus, designul său inteligent asigură o întreținere minimă, permițându-vă să vă concentrați asupra activităților importante, fără a vă face griji cu privire la calitatea apei utilizate. Alegeți filtrul VALSpring de la Valrom și beneficiezi de o soluție eficientă și fiabilă pentru toate nevoile dumneavoastră legate de apă.
Diametru nominal DN: 140