Se foloseste, in principal, in instalatii de incalzire prin pardoseala, clasa 4, conform standard EN ISO 22391-2. Conectarea la distribuitori/colectori se realizeaza cu adaptorii tip eurocon
Materiale:
• PE-RT Tip II in conformitate cu cerintele EN ISO 22391-1
• Bariera de oxigen (EVOH â€" copolimeretilena-alcool vinilic) - impiedica patrunderea oxigenului din atmosfera prin moleculele tevii si implicit oxidarea componentelor metalice care fac parte din sistem.
Standard de referinta:
• EN ISO 22391-2 Sisteme de canalizare din materiale plastice pentru instalaÅ£ii de apă caldă ÅŸi rece. Polietilenă de rezistenÅ£ă înaltă la temperatură (PE-RT). Partea 2: Å¢evi.
• DIN 4726 (bariera de oxigen) â€" Sisteme de suprafata si cu radiatoare de incalzire cu apa calda â€" Sisteme de tevi din plastic si multistrat.
Structura: triplustrat PE-RT/Adeziv/Bariera de oxigen(EVOH)
Presiune maxima: 8 bari â€" pentru clasa de utilizare 4 - Incalzire in pardoseala si radiatoare la temperatura joasa.
Mod de livrare: sub forma de colaci.
Виж повече
Информация за съответствието на продукта